Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
926Folkebådcentralen1985568L 5292015Båden er lysegrå med lysegrå karme gråt ruftag.

Baad navne

ÅrBådnavn
1985Andrea
1992Geppeline

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
1985Jens Fisker Nielsen2730 HerlevDK
1992Per Buch5300 KertemindeDK

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
1992Guldpokalen, Schilksee2670
1992Albani Cup, Nyborg Sejlforening613
1992Fyn Rundt, Odense Sejlklub543
1993Guldpokalen, Kerteminde Sejlklub1270
1993Klubmesterskab, Kerteminde Sejlklub331
1993Fyn Rundt, Odense Sejlklub732
1994Fyn Rundt, Odense Sejlklub424
1994Pinsestævne, Ærøskøbing738
1995Fyn Rundt, Odense Sejlklub727
1995DM, Nyborg Sejlforening368
1995Pinsestævne, Svendborg Sunds Sejlklub937
1996Pinsestævne, Ærøskøbing , Svendborg Sunds Sejlklub1240
1996Guldpokalen, Rudkøbing Sejlklub750
1997Fyn Rundt, Odense Sejlklub620
1997Pinsestævne, Svendborg Sunds Sejlklub226
1997DM, Lemvig Sejlklub941
1998DM, Kerteminde Sejklub657
1998Klubmesterskab, Kerteminde Sejlklub1124
1998Pinsestævne, Svendborg Sunds Sejlklub228
1998Fyn Rundt, Odense Sejlklub116
1999Guldpokalen, Haderslev Sejl Club772
1999Fyn Rundt, Odense Sejlklub211
2000Folkebådsstævne, 17. sept. Kerteminde Sejlklub .221
2000DM, Sønderborg Yacht Club1057
2001Sønderjydsk Open, Aabenraa Sejl Club333
2001Uni Cup, Kolding Sejlklub221
2001DM, Sundby Sejlforening839
2002DM, Fåborg Sejlklub1260
2002Kieler-ugen355
2003DM, Middelfart Sejlklub1257
2003Kieler-ugen456
2003Sønderjydsk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club324
2004DM, Kragenæs Sejlklub1557
2004Århus Festugecup, Århus Sejlklub218
2004Kieler-ugen953
2005DM, Sejlklubben Lynæs1046
2005Kieler-ugen1252
2005Sønderjysk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club239
2005Århus Festuge Cup, Århus Sejlklub414
2006Kieler-ugen1954
2006Klubmesterskab, Kerteminde Sejlkub59
2006Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club1333
2006Nordea Cup, Kolding Sejlklub718
2006Guldpokalen, Bogense Sejlklub141
2007Guldpokalen, Kerteminde Sejlklub560
2007Kieler-ugen1143
2008Klubmesterskab, Kerteminde Sejlklub39
2008Kieler-ugen652
2008Guldpokalen, Flensburger Segel-Club666
2008Nordea Cup, Kolding Sejlklub826
2008Trudelmaus Pokal652
2009Guldpokal, Marstrand249
2009Klubmesterskab, Kerteminde Sejlklub39
2009Storebæltmesterskabet, Skælskør Amatør Sejlklub1617
2009Trudelmaus Pokal, Laboe1056
2009Nordea Cup, Kolding Sejlklub415
2010Storebæltmesterskabet1
2010Klubmesterskab - aftensejladser, Kerteminde Sejlklub710
2010Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub420
2010Guldpokal, Skælskør Amatør Sejlklub1638
2010Cold Tun Up, Skælskør Sejlklub115
2010Kieler Woche738
2010Nordea Cup, Kolding Sejlklub418
2010Trudelmaus Pokal453
2011Storebæltsmesterskab, Kerteminde Sejlklub621
2011Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1123
2011DM, Sundby Sejlforening734
2011Trudelmaus Pokal, Laboe435
2012Romsø Rundt, Kerteminde Sejlklub (over alt)132
2012DM, Faaborg Sejlklub3745
2012Speed Cup , Faaborg615
2012Håndværker Cup, Jægerspris320
2012Guldpokalen, Sandhamn135
2013Romsø Rundt, Kerteminde Sejlklub416
2013Klubmesterskab, Kerteminde Sejlklub113
2013Storebælts Mesterskabet, Kerteminde118
2013Håndværker Cup, Jægerspris514
2013Kieler-ugen229
2013Trudelmaus Pokal, Laboe534
2013Guldpokalen, Niedorfer655
2014Guldpokalen, Kerteminde1452
2014Kieler-ugen122
2014Håndværker Cup, Jægerspris816
2014Storebælts Mesterskab, Kerteminde215
2014Trudelmaus Pokal & Landesmeisterschaft329
2015Trudelmaus, Laboe927
2015Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1019
2015Speed Cup, Faaborg Sejlklub117
2015DM, Kolding Sejlklub & Hejlsminde Bådlaug426
2015Storebæltsmesterskab, Kerteminde Sejlklub914
2016Storebælt Mesterskabet, Kerteminde826
2016Guldpokalen, Helsingfors465
2016Trudelmaus Pokal, Laboe1327
2016Kieler-Woche824
2016Rolling Home, Berlin442
2016Aftensejladser total, Kerteminde Sejlklub314
2017Rolling Home, Berlin242
2017DM, Århus624
2017Storebælt Mesterskabet, Kerteminde618
2017Guldpokalen, Kerteminde176
2017Trudelmaus, Laboe722
2017Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub219
2018Fynsk Mesterskab, Kerteminde313
2018Guldpokal, Simrishamn239
2018Trudelmaus, Laboe325
2018Håndværker Cup, Jægerspris1423
2019Rolling Home, Berlin245
2019Aarhus Festuge Cup19
2019Fynsk Mesterskab, Kerteminde221
2019Guldpokalen, Aarhus953
2019Håndværker Cup, Jægerspris127
2019DM, Faaborg533
2019Trudelmauspokal, Laboe1019
2020Fynsk Mesterskab, Kerteminde624
2020Klasse Mesterskab, Ærø Sejlforening729