Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
871Folkebådcentralen & Henrik Gurskov, Valby1983484L 4421932Båden er lysegrå med lysegrå karme gråt dæk og ruftag med lysegrå stafferinger. Den har i Mogens Nielsen ejer tid fået selvlænsende cockpit med skødekonsol.

Baad navne

ÅrBådnavn
1983Ruder Konge
1999Joker
2012Flagellantens

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
1983Henrik Gurskov2500 ValbyDK
1989T. GurskovDK
1990Per Mørch Jensen2500 ValbyDK
1999Per & Lars Jørgensen6000 KoldingDK
2012Mogens Nielsen8240 RisskovDK
2018Christian Thomsen6000 KoldingDK

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
1984DM, Sønderborg , Søndrborg Yacht Club4395
1985Tuborg Cup, Kastrup Sejlklub741
1985DM, Holbæk2168
1986Martini Cup, Kastrup Sejlklub1546
1987Kieler-ugen (Thomas Gurskov)2352
1988Martini Cup, Kastrup Sejlklub944
1989Tuborg Cup, Kastrup Sejlklub2346
1989Martini Cup, Kastrup Sejlklub1138
1999Klubmesterskab, Kolding Sejlklub114
1999Uni Cup, Kolding Sejlklub220
2000Kieler-ugen246
2000DM, Sønderborg Yacht Club657
2000Klubmesterskab, Kolding Sejlklub118
2000Brandsø Rundt, Middelfart Sejlklub overalt vinder176
2001Sønderjydsk Open, Aabenraa Sejl Club133
2001Uni Cup, Kolding Sejlklub121
2001DM, Sundby Sejlforening439
2001Klubmesterskab, Kolding Sejlklub117
2002Klubmesterskab, Kolding Sejlklub113
2002Nordea Cup, Kolding Sejlklub121
2002Kieler-ugen655
2002Guldpokalen, Fredericia Sejlklub142
2002DM, Fåborg Sejlklub160
2003Nordea Cup, Kolding Sejlklub118
2003Sønderjydsk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club124
2003Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub613
2003Guldpokalen, Aabenraa Sejl Club951
2003Kieler-ugen156
2003DM, Middelfart Sejlklub1057
2004Flex-Trim Cup, Sallingsund Sejlklub117
2004Kieler-ugen2153
2004Århus Festugecup, Århus Sejlklub118
2004Åbne klubmesterskab, Kolding Sejlklub321
2004Nordea Cup, Kolding Sejlklub1218
2004Sønderjydsk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club224
2004DM, Kragenæs Sejlklub157
2005EDC Cup, Jægerspris Sejlklub225
2005Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub119
2005Sønderjysk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club439
2005Kieler-ugen152
2005DM, Sejlklubben Lynæs146
2006Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club133
2006Nordea Cup, Kolding Sejlklub218
2006EDC Cup, Jægerspris Sejlklub522
2006Flex Trim Cup, Sallingsund Sejlklub120
2006Kegnæs Åben, Jægerspris Sejlklub321
2006EDC Cup, Jægerspris Sejlklub522
2006DM, Horsens Sejlklub247
2006Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub119
2006Kieler-ugen454
2007Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub212
2007DM, Skive Sejlklub136
2007Nordea Cup, Kolding Sejlklub421
2007Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club124
2007Kieler-ugen343
2008Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub114
2008Nordea Cup, Kolding Sejlklub426
2008Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club127
2008Kieler-ugen152
2008DM, Assens Sejlklub243
2009Rolling Home, Berlin137
2009Trudelmaus Pokal, Laboe356
2009DM, Lynæs Sejlklub237
2009Sønderjydsk Mesterskab Open, Aabenraa Sejl Club125
2009Nordea Cup, Kolding Sejlklub115
2010Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub1
2010Guldpokal, Skælskør Amatør Sejlklub338
2010DM, Århus Sejlklub & Sejlklubben Bugten141
2010Kieler Woche138
2010Nordea Cup, Kolding Sejlklub118
2010Rolling Home, Berlin738
2010Trudelmaus Pokal, Laboe353
2012Åben Klubmesterskab, Kolding Sejlklub (Per Jørgensen)120
2012DM, Fåborg Sejlklub845
2012Spring Cup, Kolding Sejlklub (Per Jørgensen)218
2012Trudelmaus Pokal, Laboe (Per Jørgensen)138
2012Kieler Woche (Per Jørgensen)227
2013DM, Kragenæs2329
2013Århus Festugecup (ikke startet)1515
2019ECK Days, Eckernförde429
2019Guldpokalen, Aarhus753