Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
729Folkebådcentralen & Per Jensen, Egernsund197840L 171930Båden er rød med hvide karme, lyst dæk og ruftag.

Baad navne

ÅrBådnavn
1978Top
1983Sulajma
1996WWW.Sulajma

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
1978Per JensenEgernsundDK
1980Birger Jørgensen4700 NæstvedDK
1983Søren Bech2770 KastrupDK
1996John Wulff2890 KokkedalDK

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
1981DM, Kalundborg Sejlklub1668
1981Hovedsejlads, Næstved Sejlklub77
1983DM, Kastrup Sejlklub2564
1985Tuborg Cup, Kastrup Sejlklub3941
1986Martini Cup, Kastrup Sejlklub3446
1987DM, Kastrup Sejlklub6466
1988Martini Cup, Kastrup Sejlklub644
1988Tuborg Cup, Kastrup Sejlklub3439
1989Martini Cup, Kastrup Sejlklub2038
1989Tuborg Cup, Kastrup Sejlklub846
1990Martini Cup, Kastrup Sejlklub1029
1991Amagerbank Cup, Kastrup Sejlklub429
1991DM, Rudkøbing Sejlklub (Ole K. Pedersen)3787
1992Amagerbank Cup, Kastrup Sejlklub ( O. Pedersen)1027
1992KD Cup, Kastrup Sejlklub (O. Pedersen)127
1998Bjerregaard & Co Cup, Kastrup Sejlklub1212
1999DM, Egå Sejlklub842
1999Øresundspokalen424
1999Storebæltmesterskabet1
2000DM, Sønderborg Yacht Club1957
2000Forstædernes Bank Cup, Kastrup Sejlklub915
2000Sjælland Rundt, Helsingør Amatør Sejlklub28
2001DM, Sundby Sejlforening1039
2001Guldpokalen, Halmstad352
2002Forstædernes Bank Cup, Kastrup Sejlklub611
2002Svenske Mesterskab, Marstrand233
2003Heller`s & Forstædernes Bank Cup, Kastrup Sejlklub618
2003Åbent Svensk Mesterskab, Lomma228
2003EDC Cup112
2003Amager Cup, Kastrup Sejlklub319
2003Guldpokalen, Aabenraa Sejl Club1051
2003Kieler-ugen4156
2003DM, Middelfart Sejlklub1757
2004Brandt-Møller Cup, Jægerspris Sejlklub120
2004Åbne klubmesterskab, Kolding Sejlklub421
2004Heller`s & Forstædernes Bank Cup, Kastrup Sejlklub916
2004DM, Kragenæs Sejlklub657
2004Amager Cup, Kastrup Sejlklub815
2005Heller`s & Forstædernes Bank Cup, Kastrup Sejlklub318
2005EDC Cup, Jægerspris Sejlklub325
2005Amager Cup, Kastrup Sejlklub614
2005DM, Sejlklubben Lynæs1646
2005Guldpokalen, Limhamm, Malmöe Segel Sällskap429
2006EDC Cup, Jægerspris Sejlklub922
2006Åbent Svensk Mesterskab, Marstrand729
2006Kegnæs Åben, Jægerspris Sejlklub221
2006Amager Cup511
2006Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub1219
2006Guldpokalen, Bogense Sejlklub641
2006DM, Horsens Sejlklub147
2006EDC Cup, Jægerspris Sejlklub922
2007Kieler-ugen843
2007Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club724
2007Nordea Cup, Kolding Sejlklub821
2007EDC Cup, Jægerspris Sejlklub922
2007DM, Skive Sejlklub1136
2007Guldpokalen, Kerteminde Sejlklub860
2007Kegnæs Åben, Jægerspris Sejlklub316
2007Århus Festugecup, Århus Sejlklub419
2008Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub314
2008Århus Festuge Cup, Århus Sejlklub219
2008Nordea Cup, Kolding Sejlklub1326
2008Forstædernes Bank & Heller`s Cup, Kastrup Sejlklub110
2008Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub619
2008Storebæltsmesterskab, Skælskør Amatør Sejlklub217
2008Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club2027
2008Kieler-ugen1152
2008Guldpokalen, Flensburger Segel-Club566
2008DM, Assens Sejlklub543
2009Århus Festuge Cup, Århus Sejlklub620
2009Storebæltmesterskabet, Skælskør Amatør Sejlklub117
2009DM, Lynæs Sejlklub537
2009Sønderjydsk Mesterskab Open, Aabenraa Sejl Club1025
2009HåndværkerCup, Jægerspris Sejlklub615
2010Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub720
2010Guldpokal, Skælskør Amatør Sejlklub938
2010Cold Tun Up, Skælskør Sejlklub741
2010Nordea Cup, Kolding Sejlklub518
2010Håndværker Cup, Jægerspris715
2011Århus Festuge Cup118
2011Storebæltsmesterskab, Kerteminde Sejlklub421
2011Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub623
2011Spring Cup, Kolding Sejlklub115
2011Kieler-ugen132
2011DM, Sundby Sejlforening834
2012Åben Klubmesterskab, Kolding Sejlklub620
2012Århus Festuge Cup314
2012DM, Faaborg Sejlklub2045
2012Spring Cup, Kolding Sejlklub518
2012Speed Cup , Faaborg415
2012Håndværker Cup, Jægerspris720
2012Guldpokalen, Sandhamn435
2013DM, Kragenæs229
2013Storebælts Mesterskabet, Kerteminde218
2013Åbent Klubmeterskab, Kolding Sejlklub212
2013Håndværker Cup, Jægerspris414
2013Spring Cup, Kolding220
2013Speed Cup, Fåborg713
2013Guldpokalen, Niedorfer755
2014Guldpokalen, Kerteminde652
2014DM, Lynæs426
2014Håndværker Cup, Jægerspris216
2014Storebælts Mesterskab, Kerteminde615
2014Åbent Klubmeterskab, Kolding Sejlklub616
2015Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub519
2015Speed Cup, Faaborg Sejlklub417
2015Storebæltsmesterskab, Kerteminde Sejlklub314
2015DM, Kolding Sejlklub & Hejlsminde Bådlaug1526
2015Jysk Mesterskab, Kolding Sejlklub813
2016Storebælt Mesterskabet, Kerteminde1026
2016Håndværker Cup, Jægerspris516
2016DM, KDY527
2016Aftenkapsejladser, Jægerspris Sejlklub69
2017DM, Århus324
2017Storebælt Mesterskabet, Kerteminde1018
2017Guldpokalen, Kerteminde1376
2017Svenske Mesterskab, Halmstad633
2017Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1319
2018Fynsk Mesterskab, Kerteminde813
2018Aarhus Festuge Cup414
2018DM, Flensborg1019
2018IDDM, Flensborg1657
2018Guldpokal, Simrishamn839
2018Svenske Mesterskab, Simrishamn835
2018Håndværker Cup, Jægerspris223
2019DM, Faaborg733
2019Håndværker Cup, Jægerspris1027
2019Fynsk Mesterskab, Kerteminde721
2020Klasse Mesterskab, Ærø Sejlforening929