Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
703Folkebådcentralen & Peter Andreasen, Vejle1978103L 921943Båden er creme hvid med lyse karme grønt dæk og ruftag med creme hvide stafferinger. Foto i redaktionens digitale arkiv.

Baad navne

ÅrBådnavn
1978Nuller II
1981Mursejleren
1983Stampe
2016Evergreen

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
1978Peter Andreasen7100 VejleDK
1981Flemming Brøndsted2900 HellerupDK
1983Jørgen Havelund6300 AabenraaDK
1999Christian Thomsen6000 KoldingDK
2016Henrik Reese6200 AabenraaDK
2019Jørgen Overgaard4720 PræstøDK

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
00
1983Hovedsejlads, Aabenraa Sejl Club4045
1984Klubmesterskab, Aabenraa Sejl Club1222
1985Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club3037
1986Hovedsejlads, Aabenraa Sejl Club2538
1986Matte Cup, Aabenraa Sejl Club812
1987Matte Cup, Aabenraa Sejl Club913
1987Hovedsejlads, Aabenraa Sejl Club2629
1987Klubmesterskab, Aabenraa Sejl Club1428
1988Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club3434
1989Klubmesterskab, Aabenraa Sejl Club1424
1989Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club3638
1991Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club2831
1991Klubmesterskab, Aabenraa Sejl Club1520
1992Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club2628
1992Klubmesterskab, Aabenraa Sejl Club516
1993Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club1719
1997Hovedkapsejlads, Aabenraa Sejl Club2123
1999Brandsø Rundt, Middelfart Sejlklub (Overaltvinder)1110
1999Klubmesterskab, Kolding Sejlklub214
2000Klubmesterskab, Kolding Sejlklub418
2001Klubmesterskab, Kolding Sejlklub217
2001Uni Cup, Kolding Sejlklub721
2001Sønderjydsk Open, Aabenraa Sejl Club1233
2002DM, Fåborg Sejlklub460
2002Nordea Cup, Kolding Sejlklub421
2002Klubmesterskab, Kolding Sejlklub213
2003Nordea Cup, Kolding Sejlklub518
2003Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub213
2003Guldpokalen, Aabenraa Sejl Club251
2003DM, Middelfart Sejlklub857
2004Sønderjydsk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club924
2004Nordea Cup, Kolding Sejlklub218
2004Åbne klubmesterskab, Kolding Sejlklub121
2004Kieler-ugen1453
2005Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub719
2005Sønderjysk Mesterskab, Aabenraa Sejl Club639
2005Kieler-ugen852
2006Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club833
2006Nordea Cup, Kolding Sejlklub118
2006Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub219
2006Kieler-ugen1054
2006Guldpokalen, Bogense Sejlklub341
2006DM, Horsens Sejlklub347
2007Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club224
2007Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub112
2007DM, Skive Sejlklub736
2007Nordea Cup, Kolding Sejlklub1121
2007Guldpokalen, Kerteminde Sejlklub360
2007Kieler-ugen243
2008Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub414
2008Nordea Cup, Kolding Sejlklub226
2008Kieler-ugen852
2009Åbent klubmesterskab, Kolding Sejlklub113
2009Nordea Cup, Kolding Sejlklub215
2009Sønderjydsk Mesterskab Open, Aabenraa Sejl Club325
2009Kieler-ugen333
2010Kieler Woche1938
2010Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub220
2011Spring Cup, Kolding Sejlklub315
2011Åbent Klubmesterskab, Kolding Sejlklub112
2012Åben Klubmesterskab, Kolding Sejlklub320
2012DM, Fåborg Sejlklub145
2012Kieler Woche427
2013Spring Cup, Kolding120
2013DM, Kragenæs129
2013Åbent Klubmeterskab, Kolding Sejlklub512
2014Åbent Klubmeterskab, Kolding Sejlklub216
2014DM, Lynæs126
2015DM, Kolding Sejlklub & Hejlsminde Bådlaug126
2015Jysk Mesterskab, Kolding Sejlklub113
2017Kieler-ugen ( Per Jørgensen)115
2017Guldpokalen, Kerteminde (Per Jørgensen)276
2019ECK Days, Eckernförde (Per Jørgensen)229
2019Guldpokalen, Aarhus (Per Jørgensen)153
2019Svensk Mesterskab, Rastaholm (Per Jørgensen)119