Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
691Folkebådcentralen & Hans Jacobsen, Virum197781L 71Båden er hvid med blå karme lyst dæk og ruftag. Under sejladserne i Århus Festuge 2010 var båden opført med navnet Tricky Trikster, om det var en engangsforestilling vides ikke p.t. Annonceret til salg i marts 2011 af Michael Belvad. Foto fra 2011 i redaktionens digitale arkiv.

Baad navne

ÅrBådnavn
1977Lady
1987Lige ud
2010Tricky Trickster
2019Snabb
2020Chessy

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
1977Hans JacobsenVirumDK
1984Jan Sørensen2650 HvidovreDK
1987Elsebeth Hansen8250 EgåDK
2005Michael Belvad8240 RisskovDK
2015Niklas Seir Nielsen8541 SkødstrupDK
2019Henrik Jarl Thurøe3390 HundestedDK
2019Henrik Kold5300 KertemindeDK
2020Julie Løvenbalk Kold2100 København ØDK

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
1978Sjælland Rundt, Helsingør Amatør Sejlklub10
1978Møn Rundt, Sejlklubben Sundet1
1981Kastrup Cup, Kastrup Sejlklub2245
1981Hovedsejlads, Sejlklubben Frem1
1981Dragør Cup, Dragør Sejlklub1
1981Flakfortsejlads, Sejlklubben Øst1
1981Møn Rundt, Sejlklubben Sundet1
1981Sjælland Rundt, Helsingør Amatør Sejlklub1
1981Martini Cup, Kastrup Sejlklub943
1982DM, Aabenraa Sejlklub778
1982Skovshoved sejlads540
1982Handelsbanken Cup, Kastrup Sejlklub349
2005DM, Sejlklubben Lynæs4446
2005Århus Festuge Cup, Århus Sejlklub1214
2006Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club3033
2006Nordea Cup, Kolding Sejlklub1518
2006Århus Festugecup, Århus Sejlklub1316
2006Guldpokalen, Bogense Sejlklub3141
2006DM, Horsens Sejlklub4047
2007Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club2224
2007Nordea Cup, Kolding Sejlklub2021
2007DM, Skive Sejlklub3036
2007Guldpokalen, Kerteminde Sejlklub4360
2007Århus Festugecup, Århus Sejlklub1619
2008Århus Festuge Cup, Århus Sejlklub1719
2008Nordea Cup, Kolding Sejlklub2326
2008Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1419
2008Storebæltsmesterskab, Skælskør Amatør Sejlklub1717
2008Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club2427
2008Guldpokalen, Flensburger Segel-Club3466
2008DM, Assens Sejlklub3143
2009Århus Festuge Cup, Århus Sejlklub1120
2009Guldpokal, Marstrand3149
2009DM, Lynæs Sejlklub3237
2009Sønderjydsk Mesterskab Open, Aabenraa Sejl Club1825
2009HåndværkerCup, Jægerspris Sejlklub1215
2010Palby Fyn Cup, Bogense Sejlklub36
2010DM, Århus Sejlklub & Sejlklubben Bugten4041
2010Århus Festuge1120
2011Århus Festuge Cup1318
2011Spring Cup, Kolding Sejlklub915
2011DM, Sundby Sejlforening2034
2011Trudelmaus Pokal, Laboe1235
2011Two Star Race, Århus Sejlklub14
2012Århus Festuge Cup414
2012Two Star Race, Århus Sejlklub45
2012DM, Faaborg Sejlklub3045
2012Spring Cup, Kolding Sejlklub1218
2012Håndværker Cup, Jægerspris820
2013Spring Cup, Kolding1420
2013Århus Festugecup915
2013Kaløsejladsen, Sejlklubben Bugten, Overalt114
2013Kaløsejladsen, Sejlklubben Bugten14
2014Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - efterår110
2014Guldpokalen, Kerteminde1552
2014Håndværker Cup, Jægerspris1016
2014Århus Festuge Cup312
2014Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - forår113
2014Åbent Klubmeterskab, Kolding Sejlklub1616
2015Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub (Michael Belvad)1519
2015Århus Festuge35
2015Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - forår711
2015Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - efterår111
2016Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - efterår19
2016Århus Festuge Cup / JM ( Michale Belvad)514
2016Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - forår110
2016Storebælt Mesterskabet, Kerteminde ( Michael Belvad)1226
2016Kalø-sejladsen ( Michael Blevad)25
2016ECK-Days, Eckernförde (Michael Belvad)1323
2017Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - efterår110
2017DM, Århus (Michael Belvad)524
2017AFI Marin 2 Star race (Michael Blevad)1103
2017Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - forår110
2018Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - efterår111
2018Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - forår111
2018Aarhus Festuge Cup (Michael Belvad)714
2018Håndværker Cup, Jægerspris823
2019Fynsk Mesterskab, Kerteminde (Julie Kold)1521
2019Håndværker Cup, Jægerspris2227
2019Pointsejladser Aarbus og Egå Sejlklub - forår210
2020Fynsk Mesterskab, Kerteminde1024
2020Klasse Mesterskab, Ærø Sejlforening2029