Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
1130Folkebådcentralen20051020E 10161930Båden er hvid med hvide karme, lysegråt dæk og ruftag med grå stafferinger.

Baad navne

ÅrBådnavn
2006Gisti

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
2005Ditte Andreasen2300 København SDK

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
2006Amager Cup711
2007Kegnæs Åben, Jægerspris Sejlklub1416
2007Guldpokalen, Kerteminde Sejlklub3560
2007DM, Skive Sejlklub2436
2007Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club1824
2008Nordea Cup, Kolding Sejlklub2026
2008Forstædernes Bank & Heller`s Cup, Kastrup Sejlklub710
2008Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1619
2008Storebæltsmesterskab, Skælskør Amatør Sejlklub1617
2008Sønderjysk Open, Aabenraa Sejl Club2327
2008Kieler-ugen2052
2008Guldpokalen, Flensburger Segel-Club3366
2008DM, Assens Sejlklub2743
2009Storebæltmesterskabet, Skælskør Amatør Sejlklub1417
2009Guldpokal, Marstrand4049
2009DM, Lynæs Sejlklub2437
2009Sønderjydsk Mesterskab Open, Aabenraa Sejl Club1925
2009Forstædernes Bank Cup, Kastrup Sejlklub78
2009HåndværkerCup, Jægerspris Sejlklub1415
2010Guldpokal, Skælskør Amatør Sejlklub3438
2010Cold Tun Up, Skælskør Sejlklub1415
2010DM, Århus Sejlklub & Sejlklubben Bugten1841
2010Nordea Cup, Kolding Sejlklub1818
2010Håndværker Cup, Jægerspris1215
2011Storebæltsmesterskab, Kerteminde Sejlklub1521
2011Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1323
2011DM, Sundby Sejlforening1134
2011Guldpokal, Travemünde2861
2011Trudelmaus Pokal, Laboe1635
2012Håndværker Cup, Jægerspris1220
2012Speed Cup , Faaborg1215
2012Spring Cup, Kolding Sejlklub618
2012DM, Faaborg Sejlklub2745
2013Storebælts Mesterskabet, Kerteminde1418
2013Århus Festugecup1015
2013DM, Kragenæs2529
2013Håndværker Cup, Jægerspris1314
2013Spring Cup, Kolding920
2013Speed Cup, Fåborg613
2013Guldpokalen, Niedorfer2155
2014Guldpokalen, Kerteminde4152
2014DM, Lynæs1926
2014Speed Cup, Faaborg79
2014Håndværker Cup, Jægerspris1416
2014Storebælts Mesterskab, Kerteminde1015
2015DM, Kolding Sejlklub & Hejlsminde Bådlaug2226
2015Speed Cup, Faaborg Sejlklub1517
2015Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1319
2015Guldpokal, Spandauer Yacht-Club3650
2016DM, KDY2027
2016Håndværker Cup, Jægerspris1016
2016Guldpokalen, Helsingfors265
2016Storebælt Mesterskabet, Kerteminde2026
2017Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1019
2017Svenske Mesterskab, Halmstad533
2017Guldpokalen, Kerteminde4276
2017Storebælt Mesterskabet, Kerteminde1218
2017DM, Århus1224
2018DM, Flensborg1519
2018IDDM, Flensborg2957
2018Guldpokal, Simrishamn939
2018Håndværker Cup, Jægerspris623
2019DM, Faaborg1833
2019Håndværker Cup, Jægerspris1527
2019Guldpokalen, Aarhus2253
2019Fynsk Mesterskab, Kerteminde1121