Smile
Link til DFK

Søg efter båd

Båd (sejlnummer):


Baad

Sejl nr.Bygget afBygge årPlaketteBygge nr.VægtComment
1027Folkebådcentralen1989717L 6791940Båden er hvid med hvide karme, dæk og ruf med røde stafferinger. Båden har i Tyskland fået nr. 1137

Baad navne

ÅrBådnavn
1989TibbeTi
1999Gimle
2008Lavala
2011Chess

Baad Ejere

ÅrEjerByLand
1989Erik Andreasen5300 KertemindeDK
1992Henrik Bagge & Jørgen Kjærhus5800 NyborgDK
1999Preben Jørgensen4943 TorringDK
2006Erik B. Nielsen8831 LøgstrupDK
2008Svend Johan Weimann5700 SvendborgDK
2011Henrik Kold5300 kertemindeDK
2017Konstantin BehnischBerlinD

Kapsejladser

ÅrKapsejladsnrudaf
1989Kieler-ugen1
1989Guldpokalen, Egå Sejlkub363
1989Dybary Cup, Pinsestævne, Ærøskøbing232
1989DM, Kaløvig Bådelaug1274
1989Fyn Rundt, Odense Sejlklub141
1989DM, Kaløvig Bådelaug1274
1990Kredsmesterskab, Nyborg Sejlforening220
1990Fyn Rundt, Odense Sejlklub133
1990DM, Københavns Amatør Sejlklub152
1990Kieler-ugen1131
1991Pinsestævne, Ærøskøbing452
2001Sparekassen Lolland Cup, Kredsmesterskab, Kragenæs Sejlklub69
2005DM, Sejlklubben Lynæs (Helge Gade)3846
2010Cold Tun Up, Skælskør Sejlklub (Mads Kirchheiner)1115
2010Guldpokal, Skælskør Amatør Sejlklub3238
2011Tåsinge Rundt (S. Weimann)23
2012Kieler Woche727
2012DM, Faaborg Sejlklub4045
2012Romsø Rundt, Kerteminde Sejlklub (over alt)332
2013Romsø Rundt, Kerteminde Sejlklub216
2013Klubmesterskab, Kerteminde Sejlklub213
2013Storebælts Mesterskabet, Kerteminde518
2013Århus Festugecup215
2013DM, Kragenæs929
2013Spring Cup, Kolding720
2013Speed Cup, Fåborg213
2013Kieler-ugen (Nicolai Kold)929
2013Trudelmaus Pokal, Laboe334
2014Guldpokalen, Kerteminde1852
2014DM, Lynæs226
2014Kieler-ugen922
2014Storebælts Mesterskab, Kerteminde415
2014Trudelmaus Pokal & Landesmeisterschaft1029
2015Storebæltsmesterskab, Kerteminde Sejlklub616
2015Speed Cup, Faaborg Sejlklub817
2015Håndværker Cup, Jægerspris Sejlklub1619
2015Trudelmaus, Laboe2727
2015Schlei-Pokal423
2016Aftensejladser total, Kerteminde Sejlklub714
2016Storebælt Mesterskabet, Kerteminde ( Julie Kold)1426
2017Hoffmann Preis, Berlin1217
2017Rolling Home, Berlin (Henrik Kold)842
2018Fafnirpreis, Berlin1020
2018Berolina Cup, Berlin716
2018Georg Hoffmann Preis, Berlin917
2018Gothenschild, Berlin1321
2018Berliner Meisterschaft1226
2018Rolling Home, Berlin2746
2019Rolling Home, Berlin2645
2019Deutsche Meisterschaft, Berlin2538
2019Berliner Meisterschaft1225
2019Berolina Cup, Berlin415
2019Georg Hoffmann Erinnerungspreis217
2019Gothenschild, Berlin820
2019Günter Sparr Gedänchtnispreis1024
2020Berliner Meisterschaft1424
2020Berolina Cup, Berlin1120